You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Redakčný systém PSoIT pre správu a organizáciu web stránky

Redakčný systém, alebo tiež systém na správu obsahu (CMS – content management system) je webová aplikácia, ktorá časovo úsporným a jednoduchým spôsobom vytvára a udržiava obsah a štruktúru web stránok. Redakčný systém, ktorý sa často označuje pojmom publikačný systém, patrí do webových aplikácií označovaných web 2.0web 3.0. Rozhodujúce je, že správu web stránok je pomocou redakčného systému schopný vykonávať aj užívateľ s malou alebo žiadnou vedomosťou html kódu a skriptovacieho jazyka, ale zároveň redakčný systém privíta aj skúsený programátor, ktorý ocení časovú úsporu pri tejto činnosti. Náklady investované do redakčného systému sa rýchlo vrátia, vzhľadom k nižším nákladom na údržbu a vytváranie stránok.

Naša firma PSoIT vyrába a neustále vyvíja a zdokonaľuje vlastný redakčný systém už od roku 1999. Jeho najnovšou verziou je redakčný systém PSoIT 2020.1. Pomocou tohto systému je možné ľahko vytvoriť a hlavne spravovať vlastné web stránky v špičkovej kvalite.

Chcem vyskúšať redakčný systém PSoIT

Redakčný systém PSoIT má okrem iného tieto prednosti

Jednoduchá tvorba a usporiadanie štruktúry webu. Jednoduchá tvorba obsahu webu, bez znalosti HTML kódu, vstavaný html editor. Rýchla a efektívna editácia obsahu, ktorú zvládne každý administratívny pracovník. Riadenie prístupu k tvorbe obsahu pomocou správy užívateľov a ich prístupových práv. Dvojjazyčný systém, rozšíriteľný na viac jazykov.

Niekoľko druhov menu, viacúrovňová menu. Ľavostranné a pravostranné spravovateľné boxy. Navigačné pruhy, reklamné bannery, všetko ľahko spravovateľné.

Dve nezávislé klientské oblasti s logovaním klienta, samoobslužná registrácia klienta (napríklad jedna klientská oblasť pre učiteľov, druhá pre žiakov a pod.).

Interný vyhľadávač pracujúci vo fulltextovom režime alebo bez neho, hľadá len v názvoch stránok alebo v celom obsahu, rozšírené voľby, indexuje externý obsah web stránok kedykoľvek chcete.

Jednoduchá tvorba fotogalérií v efektívnych zobrazovacích technológiách (vrátane využitia tzv light boxes), viac druhov, vrátane vodoznakov s Vaším logom alebo iným grafickým prvkom.

Spravovatelná SEO optimalizácia pre vyhľadávače.

K redakčnému systému dodávame kvalitné manuály. V Zákazníckej oblasti v sekcii Podpora sú naše manuály dostupné v najnovšej verzii. Preto odporúčame registrovať sa do našej zákazníckej zóny.

K redakčnému systému možno dokúpiť veľké množstvo doplnkov a modulov, prípadne naprogramujeme modul, ktorý si budete želať.

Prečo náš redakčný systém a nie voľne dostupný

Na internete sú voľne dostupné kvalitné redakčné systémy, ako napríklad Wordpress, Joomla, Drupal a ďalšie, ktorých výhodou je, že sú zadarmo. Prečo potom kupovať platený systém?

Nevýhodou voľne dostupných redakčných systémov je, že sú veľmi univerzálne a všeobecné a tým sú ťažko spravovateľné. Preto sú voľne dostupné redakčné systémy väčšinou nepoužiteľné pre správcu amatéra. Táto nevýhoda je kombinovaná s nedostatočnou podporou, keď pomoc sa dá získať iba s využitím diskusného fóra, často v angličtine, kde odpovede sú bez záruky, niekedy nejasné, časovo neisté alebo žiadne. Zaškolenie takého správcu by bolo časovo náročné a pre firmu drahé a nadobudnuté vedomosti by správca amatér, vzhľadom k zložitosti a skutočnosti, že túto prácu nebude vykonávať denne, pravdepodobne zabudol. Firemný pracovník, ktorý nemá špeciálne znalosti v oblasti informatiky, má väčšinou vo firme prevažne iné povinnosti a správa redakčných systémov, ako je Wordpress, Joomla alebo Drupal by bola nad jeho časové možnosti.

Inou nevýhodou voľne dostupných redakčných systémov je skutočnosť, že nie sú šité na mieru konkrétneho webu, a že pravdepodobne nezískate doplnok alebo modul, ktorý práve potrebujete. Ak si kúpite platený redakčný systém u dodávateľskej firmy, ktorá ho sama programovala, môžete si objednať ľubovoľný doplnok alebo modul podľa Vašich potrieb a získate podporu dodávateľskej firmy.

Preto profesionálne IT firmy vyvíjajú svoje vlastné redakčné systémy, ktoré prispôsobujú zákazníkovi s cieľom, aby správa systému obsahovala to, čo bude daná firma potrebovať a využívať a tým sú čo najjednoduchšie. S našim redakčným systémom PSoIT dnes pracujú stovky správcov amatérov, ktorí po 1-2 hodinovom zaškolení, ktoré je súčasťou odovzdania každej našej zákazky, pracujú samostatne, a ktorí tvoria a udržiavajú veľmi kvalitné web stránky. Všetko však naši zákazníci vedieť nemôžu, a preto poskytujeme podporu telefónom alebo e-mailom, väčšinou kedykoľvek v dennom čase, vrátane nepracovných dní.

Podradené stránky

Zásuvné moduly pre redakčný systém PSoIT

Google spoplatnil API Maps

Vytvorenie API Key (kľúča) Google Maps