You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Vytvorenie API Key (kľúča) Google Maps

13.8.2018

Novo je vyžadovaný vlastný API kľúč pre Google mapy

Ak si naďalej prajete zobrazovať google mapy v systémoch od PSoIT, je novo potreba mať vygenerovaný vlastný kľúč pre API.

API pre mapy od Googlu prešlo aktualizáciou. Novo Google obmedzil počet zobrazení na jeden API kľúč, preto je potrebné, aby ste si vytvorili vlastný kľúč a vložili ho do nastavení Vášho redakčného systému PSoIT. Aby sme Vám tento proces uľahčili, pripravili sme pre Vás podrobný návod ako na to.

Získajte kľúč API

K projektu musíte mať priradený aspoň jeden kľúč API.

Získanie kľúča API:

 1. Prejdite do Konzoly platformy Google Cloud Platform .
 2. Kliknite na rozbaľovaciu ponuku projektu a vyberte alebo vytvorte projekt, pre ktorý chcete pridať kľúč API.
 3. Kliknite na tlačidlo ponuky  a vyberte položku APIs & Services > Credentials.
 4. Na stránke Credentials kliknite na položku Create credentials > API key. Dialógové okno API key created zobrazí váš novo vytvorený kľúč API.
 5. Kliknite na tlačidlo Close/Zavrieť. Nový kľúč API je uvedený na stránke Credentials pod API keys.
 6. Nezabudnite obmedziť kľúč API pre jeho používanie.

Teraz vložte Váš kľúč do nastavení redakčného systému PSoIT.  

 • Systém do 2018.7:
  Cez FTP účet sa pripojte k svojmu webovému priestoru. V koreňovom adresári nájdete súbor setup.php. Otvorte ho k editácii v hladkom editore, napr. V PSPadu, NotePadu a pod. Ustrážte si znakovú sadu utf8. Nájdete riadok začínajúci $google_map_api = "[miesto pre kľúč]" a medzi úvodzovky vložte váš kľúč, súbor uložte a vráťte na pôvodné miesto v prípade, že ste ho editovali po stiahnutí.
   
 • Systém od 2018.8:
  Prihláste sa do administrácie Vášho redakčného systému PSoIT, prejdite do Administrácia > Sprava extranet > červené tlačidlo Nastavenie > Editujte jediný záznam a do poľa nastavenie google maps api vložte Váš kľúč a dajte Uložiť . Pokiaľ toto políčko nevidíte v Nastaveniach, kontaktujte podporu PSoIT podpora@psoit.sk a my Vám zdarma nastavenie doplníme.

Overte si, či mapa sa zobrazuje správne. V prípade, že sa zobrazila len 1x a pri druhom načítaní už obsahuje upozornenie "Na tejto stránke nemožno mapy Google správne načítať", bude treba aktivovať free trial verziu.

Free trial verziu je možné aktivovať voľbou Activate v pravom hornom rohu .

Po aktivácii s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete najmenej rok nič platiť. Google dáva každému užívateľovi voľný kredit v hodnote $300. Pre aktiváciu free trial načítanie máp cez API je nutné dát Googlu svoje platobné údaje (platobnú kartu). Google garantuje, že po skúšobnej 12 mesačnom období nedôjde k automaticky k plateniu. Google chce vašu platobnú kartu aby sa ubezpečil, že nie ste robot. Nebude účtovaný, kým neprijme manuálny upgrade na platený účet.

Podrobnosti o podmienkach používania nájdete na usage and billing. Free limit popisuje tabuľka.